Switch Language

Agroverslo teisė. LVAT: reguliavimas, kuriame nenumatyta galimybė sprendžiant dėl sankcijų taikymo paramos srityje įrodyti, jog paramos gavėjo elgesys nebuvo tyčinis, prieštarauja konstituciniams principams

by Vytautas Šenavičius, 2017/10/10

Lietuvos agroversle pasitaikydavo, kad sankcijos agroverslui būdavo skirtos formaliai, pagal priimtą metodiką. Tyčinis pažeidimas, ilgalaikių sankcijų skyrimas būdavo grindžiamas objektyviais duomenimis (pavyzdžiui, pažeidimo apimtimi). Ginčas kilo dėl to, kad pareiškėja laikė, jog netinkamai deklaruoto ploto kiekis savaime negali reikšti, jog pareiškėjos pažeidimas yra tyčinis. Byloje buvo remiamasi ir Europos Komisijos pateiktomis išvadomis. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė, kad reguliavimas, kuriame nenumatyta galimybė sprendžiant dėl sankcijų taikymo paramos srityje įrodyti, jog paramos gavėjo elgesys nebuvo tyčinis, prieštarauja konstituciniams principams. Atsižvelgdamas į tai, Vilniaus apygardos teismas patenkino pareiškėjos skundą, priteisė bylinėjimosi išlaidas.

Klientą atstovavo kontoros partneris Vytautas Šenavičius.

Daugiau:

http://www.lvat.lt/lt/naujienos/visos-naujienos/lvat-reguliavimas-kuriame-yqfp.html

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jie leidžia atpažinti prisijungusius lankytojus, rinkti statistinę informaciją apie svetainės lankymą, ją analizuoti svetainės tobulinimo tikslais. Jeigu sutinkate su slapukų naudojimu, paspauskite „sutinku" ir toliau naudokitės svetaine. Daugiau informacijos apie naudojamus slapukus rasite privatumo politikoje „privatumo politikoje".